המפה להצלחת העסק

david

דוד חזן

מומחה לשילוב התפתחות עיסקית ואישית

כולם יודעים לנהל את העסק שבנו בעשר אצבעות. ובכל זאת, כ70 אחוזים מהעסקים הקטנים נסגרים בשנתיים הראשונות להקמתם. שיווק, פרסום, מיתוג ובידול ועוד מושגים שאנחנו מכירים אבל לא בהכרח מבינים מה הם אומרים בפועל.

 אז מה העסק שלך חייב כדי להצליח?

כל עסק מתבסס על שלושה תפקידים: יזם, מנהל ופועל. בעלי עסק קטן חושבים שהם יכולים לעשות הכל, אלא שזו טעות. לעולם לא נוכל לעשות יותר מתפקיד וחצי בעסק שלנו. אם כבעל עסק אקח על עצמי את ניהול החשבונות של העסק, כך שאחסוך 250 ש"ח של הבאת איש מקצוע, אשניא על עצמי את העסק. זאת התעסקות שאני לא אוהב ולא יודע לעשות, דבר שיבזבז לי זמן יקר. את הזמן הזה יכולתי להשקיע בפיתוח העסק. בסופו של דבר אני מפסיד 250 ש"ח שניסיתי לחסוך בניהול החשבונות וגם 1000 ש"ח של התפתחות מקצועית.  רבים מבעלי העסקים נמצאים בסחרור הזה- מהי הגדרת התפקיד שלי בעסק שלי.

טוני רובינס אומר 'עסק שאתה לא יכול לעשות לו אקזיט – הוא לא עסק!'

אדם שאין לו אפשרות, תיאורטית, למכור את העסק שלו- הוא בעצם שכיר אצל עצמו. הוא נשאר עם המחויבויות של עסק עצמאי ולא נהנה מהשקט הנפשי של השכיר. לא בשביל זה פתחתם את העסק.

חז"ל אמרו "פתחו לי פתח כחודה של מחט ואני אפתח לכם כפתחו של אולם". הדקירה של המחט כואבת ומזיזה את האדם. תקדימו רפואה למכה- תשכילו להתגבר על הקושי, ותגדירו (ממש עכשיו) מה בדיוק חלוקת התפקידים בעסק שלכם. איזה תפקיד חשוב לכם לעשות בעצמכם כבעלי העסק, ואיזה מהם אתם מעבירים לעובדים או נותני שירותים.  כך העסק יתחדד ובעזרת ה' יפתח בפניכם אולם.

דוד חזן – מומחה לשילוב התפתחות עיסקית ואישית.

ממה אתה מקבל השראה?

מאשתי. רוב ההתקדמות שלי בחיים בזכותה.

הדבר החשוב ביותר בעסק?

שילוב של בית-עסק-עבודה-הקב"ה

איזה רגע ביום אתה הכי אוהב?

כשאני עולה בבוקר על מכשיר הריצה

קורסים וסדנאות עם המרצים הכי טובים

 

 

לא, זה ממש לא רק אוכל מפנק.

 

 

 

 

שכל עסק חייב לנהל

 

 

מה זה ואיך זה עובד?

 

 

אז למה חשוב למתג את העסק

 

 

התנסות יצירתית טכנולוגית לכבוד חנוכה

 

 

כל מה שיזם צריך לדעת כשהוא רוצה לעבוד עם מתכנת

 

 

 

 

אבל איך עושים את זה?

 

 

גם מהסמארטפון

 

 

צרו קשר

ונחזור אליכם בהקדם :)

שלחו פרטים

וניצור איתך קשר

שלחו פרטים

ונשמור לכם מקום

שאלה מעולה :)

חלל עבודה משותף (המכונה באנגלית: Coworking Space) הוא סביבת עבודה שבה מתאספים פרטים וחברות שונות, בדרך כלל בתחילת דרכן או כשהן בשלבי התפתחות, לשם פעילות עסקית.

חלל העבודה המשותף מאפשר שכירת מרחב עבודה שיתופי לעצמאיים, כתחליף לעבודה מהבית או שכירות משרד ומציע תנאי עבודה נוחים אף משותפים כמו מטבח, ולובי, ובנוסף משמש גם לאירועים עסקיים וחברתיים.

אדם הבוחר לעבוד מתוך מתחם עבודה יכול להשקיע את עיקר זמנו בפיתוח העסק שלו ופחות באדמיניסטרציה. כל מה שקשור להוצאות המשרד, מדפסות, ריהוט, אינטרנט, ניקיון, חדרי ישיבות וכו' הוא מקבל כחלק מהשירות שמציעות החברה שמספקת את חלל העבודה המשותף.

מטרה משנית של חלל העבודה המשותף היא יצירת קהילה עסקית- חברתית.

מתוך ״ויקיפדיה״