המפה להצלחת העסק

david

דוד חזן

מנכ"ל ריסטארט להצלחה

כולם יודעים לנהל את העסק שבנו בעשר אצבעות. ובכל זאת, כ70 אחוזים מהעסקים הקטנים נסגרים בשנתיים הראשונות להקמתם. שיווק, פרסום, מיתוג ובידול ועוד מושגים שאנחנו מכירים אבל לא בהכרח מבינים מה הם אומרים בפועל.

 אז מה העסק שלך חייב כדי להצליח?

כל עסק מתבסס על שלושה תפקידים: יזם, מנהל ופועל. בעלי עסק קטן חושבים שהם יכולים לעשות הכל, אלא שזו טעות. לעולם לא נוכל לעשות יותר מתפקיד וחצי בעסק שלנו. אם כבעל עסק אקח על עצמי את ניהול החשבונות של העסק, כך שאחסוך 250 ש"ח של הבאת איש מקצוע, אשניא על עצמי את העסק. זאת התעסקות שאני לא אוהב ולא יודע לעשות, דבר שיבזבז לי זמן יקר. את הזמן הזה יכולתי להשקיע בפיתוח העסק. בסופו של דבר אני מפסיד 250 ש"ח שניסיתי לחסוך בניהול החשבונות וגם 1000 ש"ח של התפתחות מקצועית.  רבים מבעלי העסקים נמצאים בסחרור הזה- מהי הגדרת התפקיד שלי בעסק שלי.

טוני רובינס אומר 'עסק שאתה לא יכול לעשות לו אקזיט – הוא לא עסק!'

אדם שאין לו אפשרות, תיאורטית, למכור את העסק שלו- הוא בעצם שכיר אצל עצמו. הוא נשאר עם המחויבויות של עסק עצמאי ולא נהנה מהשקט הנפשי של השכיר. לא בשביל זה פתחתם את העסק.

חז"ל אמרו "פתחו לי פתח כחודה של מחט ואני אפתח לכם כפתחו של אולם". הדקירה של המחט כואבת ומזיזה את האדם. תקדימו רפואה למכה- תשכילו להתגבר על הקושי, ותגדירו (ממש עכשיו) מה בדיוק חלוקת התפקידים בעסק שלכם. איזה תפקיד חשוב לכם לעשות בעצמכם כבעלי העסק, ואיזה מהם אתם מעבירים לעובדים או נותני שירותים.  כך העסק יתחדד ובעזרת ה' יפתח בפניכם אולם.

דוד חזן – מומחה לשילוב התפתחות עיסקית ואישית.

ממה אתה מקבל השראה?

מאשתי. רוב ההתקדמות שלי בחיים בזכותה.

הדבר החשוב ביותר בעסק?

שילוב של בית-עסק-עבודה-הקב"ה

איזה רגע ביום אתה הכי אוהב?

כשאני עולה בבוקר על מכשיר הריצה

קורסים וסדנאות עם המרצים הכי טובים
צוות בנימין טק
לא, זה ממש לא רק אוכל מפנק.
צוות בנימין טק
דוד חזן
| מנכ"ל ריסטארט להצלחה
שכל עסק חייב לנהל
רועי אנגל
| מאמן מכירות אישי לעסקים ​
מה זה ואיך זה עובד?
עטרה סימינובסקי
| מנהלת קהילה בבנימין טק‏
אז למה חשוב למתג את העסק
מלכי שומן
| תדמית ותקשורת חזותית לעסקים
התנסות יצירתית טכנולוגית לכבוד חנוכה
יאיר יצהרי
| המעבדה ליצירתיות – בנימין טק
כל מה שיזם צריך לדעת כשהוא רוצה לעבוד עם מתכנת
אבי חייאב
| יזם
ליאור וקנין
| מומחה לאוטומציות
אבל איך עושים את זה?
אברהם קובי
| מנכ"ל קשית – שיווק בדיגיטל ממוקד תוצאות​
גם מהסמארטפון
שחר כהן
| צלם אומן, מנחה סדנאות ומרצה
האם יש קיצורי דרך?
יעל זאבי
| מנהלת בנימין טק

צרו קשר

ונחזור אליכם בהקדם :)

שלחו פרטים

ונשמור לכם מקום

שאלה מעולה :)

חלל עבודה משותף (המכונה באנגלית: Coworking Space) הוא סביבת עבודה שבה מתאספים פרטים וחברות שונות, בדרך כלל בתחילת דרכן או כשהן בשלבי התפתחות, לשם פעילות עסקית.

חלל העבודה המשותף מאפשר שכירת מרחב עבודה שיתופי לעצמאיים, כתחליף לעבודה מהבית או שכירות משרד ומציע תנאי עבודה נוחים אף משותפים כמו מטבח, ולובי, ובנוסף משמש גם לאירועים עסקיים וחברתיים.

אדם הבוחר לעבוד מתוך מתחם עבודה יכול להשקיע את עיקר זמנו בפיתוח העסק שלו ופחות באדמיניסטרציה. כל מה שקשור להוצאות המשרד, מדפסות, ריהוט, אינטרנט, ניקיון, חדרי ישיבות וכו' הוא מקבל כחלק מהשירות שמציעות החברה שמספקת את חלל העבודה המשותף.

מטרה משנית של חלל העבודה המשותף היא יצירת קהילה עסקית- חברתית.

מתוך ״ויקיפדיה״